• Nowy

TEST OWULACYJNY 5 SZTUK DOKŁADNY LH DOMOWY 5 MINUT DYSKRETNY

OWULACYJNY

TEST OWULACYJNY 5 SZTUK DOKŁADNY LH DOMOWY 5 MINUT DYSKRETNY

6,90 zł
Brutto

TEST OWULACYJNY 5 SZTUK DOKŁADNY LH DOMOWY 5 MINUT DYSKRETNY

TEST OWULACYJNY - 5 sztuk testów paskowych.

Domowy, paskowy test służący do wykrywania hormonu LH w moczu, test do oznaczania dni płodnych.

ZASTOSOWANIE

Szybki test paskowy służący do wykrywania ludzkiego hormonu LH o stężeniu równym lub wyższym niż 40 mlU/ml. Test wykorzystuje zjawisko nagłego wzrostu poziomu hormonu LH w moczu kobiety, wykonywany w celu oznaczenia dni płodnych.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU

TEST OWULACYJNY paskowy przeznaczony jest do oznaczania poziom hormonu luteinizującego (LH) w moczu. Poziom hormonu wzrasta tuż przed najbardziej płodnym dniem w cyklu miesiączkowym. Wzrost hormonu LH powoduje uwolnienie jednej z komórek jajowych z jajnika, co określa się mianem owulacji.

WSKAZANIA DO WYKONANIA TESTU:

  • Oznaczenie dni płodnych

STRESZCZENIE

Podczas owulacji (jajeczkowania) dochodzi do uwolnienia z jajnika dojrzałej, gotowej do zapłodnienia komórki jajowej, która dostaje się do jajowodu, gdzie może zostać zapłodniona, jeśli w ciągu 24 godzin dojdzie do spotkania z nasieniem mężczyzny. W połowie cyklu miesiączkowego w organizmie kobiety dochodzi do nagłego wzrostu stężenia hormonu luteinizującego (tzw. „pik LH”). Owulacja następuje zwykle w ciągu 24 do 36 godzin po „piku LH” i właśnie w tym czasie jest najbardziej prawdopodobne zajście w ciążę. Należy mieć świadomość, że owulacja może nie wystąpić w każdym cyklu. TEST OWULACYJNY paskowy jest szybkim testem, służącym do wykrywania ludzkiego hormonu LH o stężeniu równym lub wyższym niż 40 mlU/ml. Test wykorzystuje zjawisko nagłego wzrostu poziomu hormonu LH w moczu kobiety. Wykonanie badania jest proste, polega na zanurzeniu paska testowego pionowo w moczu i odczytaniu w ciągu 5 minut wyniku badania.

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA

  • 5 saszetek z testem paskowym
  • instrukcja użycia w języku polskim

Test jest wyrobem medycznym:

  • Etykieta informacyjna / instrukcja obsługi znajduje się w opakowaniu wyrobu medycznego i jest wydana w języku polskim.
  • Informacje zawarte na opakowaniu są w języku polskim.
  • Produkt należy stosować zgodnie z jego przeznaczeniem opisanym na opakowaniu i/lub ulotce.
  • Produkt posiada deklarację zgodności UE.
  • Jednostka notyfikująca: 0123
OWULACYJNY