• Nowy

Test Strep A (20 szt.) do wykrywania antygentu Streptococcus z grupy A

11118

Test Strep A (20 szt.) do wykrywania antygentu Streptococcus z grupy A

149,00 zł
Brutto
Ostatnie sztuki w magazynie

Test Strep A do wykrywania antygentu Streptococcus z grupy A w wymazie z gardła - 20 sztuk

Ważność testu: 06.2025 r.


Producent: Assure Tech  -  wyrób medyczny (8% VAT).

Główną przyczyną infekcji górnych dróg oddechowych, takich jak zapalenie migdałków, zapalenie gardła i szkarlatyna jest Streptococcus beta-hemolizujacy grupy A. Wykazano, że wczesne rozpoznanie i leczenie zapalenia gardła wywołanego przez paciorkowce grupy A zmniejsza nasilenie objawów i dalszych powikłań, takich jak gorączka reumatyczna i kłębuszkowe zapalenie nerek. Konwencjonalne metody wykrywania infekcji Strep A wymagały izolacji i późniejszej identyfikacji drobnoustroju i często potrzebowały 24-48 godzin. Niedawny rozwój technik immunologicznych w kierunku wykrywania antygenów paciorkowców grupy A bezpośrednio z wymazu z gardła umożliwia lekarzom natychmiastowe diagnozowanie i prowadzenie terapii. 

Zasada działania testu:

 • Strep A Szybki test kasetkowy (wymaz) wykrywa antygeny paciorkowców grupy A poprzez wizualną interpretację rozwoju koloru na wewnętrznym pasku.
 • Przeciwciała anty-Strep A są unieruchomione w strefie testowej na membranie. Podczas testu próbka reaguje z poliklonalnymi przeciwciałami anty-Strep A sprzężonymi z barwnymi cząsteczkami i wstępnie opłaszczonymi na podkładce testowej. Następnie mieszanina migruje na membranie poprzez działanie sił kapilarnych i reaguje z odczynnikami na membranie. Jeśli w próbce znajduje się wystarczająca ilość antygenu Strep A, w strefie testowej na membranie utworzy się kolorowy prążek. Obecność tego kolorowego prążka wskazuje na wynik dodatni, natomiast jego brak wskazuje na wynik ujemny. Pojawienie się kolorowego prążka w strefie kontrolnej służy jako kontrola proceduralna, wskazując, że dodano odpowiednią objętość próbki i nastąpiło odpowiednie nawilżenie membrany.  

WYKONANIE TESTU


Testy, próbki, odczynniki i/lub kontrole powinny przed badaniem osiągnąć temperaturę pokojową (15-30°C).

1. Przygotowanie próbki wymazu:

 • Czystą probówkę ekstrakcyjną umieścić w statywie. Wprowadzić do niej 4 pełne krople Reagent 1. Następnie dodać 4 pełne krople Reagent 2 Dokładnie wymieszać roztwory poprzez obracanie probówką.
 • Natychmiast umieścić wymaz w probówce. Wykonywać ruchy koliste wymazówką i dociskać końcówkę do ścianki probówki ekstrakcyjnej tak, aby wyciskać z niej i wprowadzać płyn.
 • Pozostawić wymazówkę w roztworze przez 1-2 minuty w temperaturze pokojowej, następnie dociskając mocno wymazówkę do ścianki probówki, wycisnąć z niej jak najwięcej płynu. Zużytą wymazówkę usunąć zgodnie z wytycznymi dotyczącymi postępowania z czynnikami zakaźnymi.


2. Wyjąć test z foliowej kopertki i umieścić na czystej, poziomej powierzchni. Oznaczyć test danymi identyfikacyjnymi pacjenta lub kontroli. Aby uzyskać najlepsze wyniki, test należy wykonać w ciągu godziny.


3. Przy użyciu jednorazowej pipetki dodać 3 krople (ok. 120 µl) roztworu do dołka na próbkę na kasetce testowej. Unikać tworzenia pęcherzyków powietrza w dołku na próbkę próbki (S) i nie dodawać roztworu do okienka wynikowego. Gdy test zacznie działać, kolor będzie przesuwać się wzdłuż membrany.

4.  Poczekać, aż pojawią się barwne prążki. Wynik należy odczytać po 5 minutach. Nie interpretować wyniku po upływie 10 minut.

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA

 • - 20 testów kasetowych
 • - 20 sterylnych wymazówek
 • - 20 probówek
 • - 20 końcówek pipetujących
 • - 1 bufor 1
 • - 1 bufor 2
 • - statyw
 • - instrukcja użycia w języku polskim

Wyrób medyczny do diagnostyki in vitro  do użytku profesjonalnego (według definicji ustawy o wyrobach medycznych z 20.05.2010 r.) Testy nie są przeznaczone dla użytkowników w domu.

Zakupu mogą dokonać:

Szpitale, przychodnie, laboratoria, kliniki, zakłady i punkty opieki zdrowotnej, lekarzy, laborantów, diagnostów, farmaceutów, pielęgniarki/pielęgniarzy, weterynarzy, a także przez inne podmioty prowadzące działalność gospodarczą (na tzw. NIP), pod warunkiem wykonywania tych testów przez profesjonalistów. 

Tylko do diagnostyki in vitro do użytku profesjonalnego.

Ważność testów: 06.2025 r.

11118

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: