• Nowy

Test Strep A (20 szt.) do wykrywania antygentu Streptococcus z grupy A

11118

Test Strep A (20 szt.) do wykrywania antygentu Streptococcus z grupy A

179,00 zł
Brutto

Test Strep A do wykrywania antygentu Streptococcus z grupy A w wymazie z gardła - 20 sztuk

Ważność testu: 31.05.2025 r.

Główną przyczyną infekcji górnych dróg oddechowych, takich jak zapalenie migdałków, zapalenie gardła i szkarlatyna jest Streptococcus beta-hemolizujacy grupy A. Wykazano, że wczesne rozpoznanie i leczenie zapalenia gardła wywołanego przez paciorkowce grupy A zmniejsza nasilenie objawów i dalszych powikłań, takich jak gorączka reumatyczna i kłębuszkowe zapalenie nerek. Konwencjonalne metody wykrywania infekcji Strep A wymagały izolacji i późniejszej identyfikacji drobnoustroju i często potrzebowały 24-48 godzin. Niedawny rozwój technik immunologicznych w kierunku wykrywania antygenów paciorkowców grupy A bezpośrednio z wymazu z gardła umożliwia lekarzom natychmiastowe diagnozowanie i prowadzenie terapii. 

Zasada działania testu:

  • Strep A Szybki test kasetkowy (wymaz) wykrywa antygeny paciorkowców grupy A poprzez wizualną interpretację rozwoju koloru na wewnętrznym pasku.
  • Przeciwciała anty-Strep A są unieruchomione w strefie testowej na membranie. Podczas testu próbka reaguje z poliklonalnymi przeciwciałami anty-Strep A sprzężonymi z barwnymi cząsteczkami i wstępnie opłaszczonymi na podkładce testowej. Następnie mieszanina migruje na membranie poprzez działanie sił kapilarnych i reaguje z odczynnikami na membranie. Jeśli w próbce znajduje się wystarczająca ilość antygenu Strep A, w strefie testowej na membranie utworzy się kolorowy prążek. Obecność tego kolorowego prążka wskazuje na wynik dodatni, natomiast jego brak wskazuje na wynik ujemny. Pojawienie się kolorowego prążka w strefie kontrolnej służy jako kontrola proceduralna, wskazując, że dodano odpowiednią objętość próbki i nastąpiło odpowiednie nawilżenie membrany.  

Jak wykonać test:

Testy, próbki, odczynniki i/lub kontrole powinny przed badaniem osiągnąć temperaturę pokojową (15-30°C).

1. Przygotowanie próbki wymazu:

Czystą probówkę ekstrakcyjną umieścić w statywie. Wprowadzić do niej 4 pełne krople Reagent 1. Następnie dodać 4 pełne krople Reagent 2 Dokładnie wymieszać roztwory poprzez obracanie probówką.

Natychmiast umieścić wymaz w probówce. Wykonywać ruchy koliste wymazówką i dociskać końcówkę do ścianki probówki ekstrakcyjnej tak, aby wyciskać z niej i wprowadzać płyn.

Pozostawić wymazówkę w roztworze przez 1-2 minuty w temperaturze pokojowej, następnie dociskając mocno wymazówkę do ścianki probówki, wycisnąć z niej jak najwięcej płynu. Zużytą wymazówkę usunąć zgodnie z wytycznymi dotyczącymi postępowania z czynnikami zakaźnymi.

2. Wyjąć test z foliowej kopertki i umieścić na czystej, poziomej powierzchni. Oznaczyć test danymi identyfikacyjnymi pacjenta lub kontroli. Aby uzyskać najlepsze wyniki, test należy wykonać w ciągu godziny.

3. Przy użyciu jednorazowej pipetki dodać 3 krople (ok. 120 µl) roztworu do dołka na próbkę na kasetce testowej. Unikać tworzenia pęcherzyków powietrza w dołku na próbkę próbki (S) i nie dodawać roztworu do okienka wynikowego. Gdy test zacznie działać, kolor będzie przesuwać się wzdłuż membrany.

4. Poczekać, aż pojawią się barwne prążki. Wynik należy odczytać po 5 minutach. Nie interpretować wyniku po upływie 10 minut.

W pudełku:

- 20 sztuk testów 
- instrukcja obsługi w języku polskim

Wyrób medyczny do diagnostyki in vitro  do użytku profesjonalnego (według definicji ustawy o wyrobach medycznych z 20.05.2010 r.) Testy nie są przeznaczone dla użytkowników w domu.

Zakupu mogą dokonać:

Szpitale, przychodnie, laboratoria, kliniki, zakłady i punkty opieki zdrowotnej, lekarzy, laborantów, diagnostów, farmaceutów, pielęgniarki/pielęgniarzy, weterynarzy, a także przez inne podmioty prowadzące działalność gospodarczą (na tzw. NIP), pod warunkiem wykonywania tych testów przez profesjonalistów. 

Tylko do diagnostyki in vitro do użutku profesjonalnego

11118

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: