Test Strep A (20 szt.) do wykrywania antygentu Streptococcus z grupy A

11118

Test Strep A (20 szt.) do wykrywania antygentu Streptococcus z grupy A

129,00 zł
Brutto

Test Strep A do wykrywania antygentu Streptococcus z grupy A w wymazie z gardła - 20 sztuk

Ważność testu: 09.2025 r.


Producent: ACRO BIOTECH, Inc.  -  wyrób medyczny (8% VAT).

Główną przyczyną infekcji górnych dróg oddechowych, takich jak zapalenie migdałków, zapalenie gardła i szkarlatyna jest Streptococcus beta-hemolizujacy grupy A. Wykazano, że wczesne rozpoznanie i leczenie zapalenia gardła wywołanego przez paciorkowce grupy A zmniejsza nasilenie objawów i dalszych powikłań, takich jak gorączka reumatyczna i kłębuszkowe zapalenie nerek. Konwencjonalne metody wykrywania infekcji Strep A wymagały izolacji i późniejszej identyfikacji drobnoustroju i często potrzebowały 24-48 godzin. Niedawny rozwój technik immunologicznych w kierunku wykrywania antygenów paciorkowców grupy A bezpośrednio z wymazu z gardła umożliwia lekarzom natychmiastowe diagnozowanie i prowadzenie terapii. 

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU

TEST STREP A jest użytecznym narzędziem diagnostycznym przy niepełnej manifestacji klinicznej objawów u pacjenta. W przypadku stwierdzenia 2 lub 3 punktów na 5 możliwych na skali Centora/McIsaaca, TEST STREP A jest decydującym narzędziem we włączeniu antybiotykoterapii.

Zalety TESTU STREP A:

 • Skuteczne wykrycie paciorkowców grupy A
 • Szybkie wskazanie do antybiotykoterapii – zmniejszenie ryzyka powikłań anginy takich jak KZN
 • Brak obciążenia pacjenta niewskazaną antybiotykoterapią – redukcja powstawania szczepów lekoopornych
 • Szybki i łatwy w użyciu
 • Wynik w ciągu 5 minut
 • Prosta interpretacja wyników

Jest to niezastąpione narzędzie w szybkiej i skutecznej diagnostyce infekcji bakteryjnych.

Wykonanie TESTU STREP A:

Krok 1: Do probówki dołączonej do zestawu dodaj  4 krople odczynnika 1, a następnie 4 krople odczynnika 2. Delikatnie wymieszaj roztwór.

Za pomocą wymazówki pobierz wymaz z gardła. Zaleca się pobrać wymaz z tylnej ściany gardła, migdałków i innych miejsc objętych stanem zapalnym.

Krok 2: Umieść wymazówkę z pobranym materiałem w probówce z roztworem. Obracaj wymazówką około 10 – 15 razy, a następnie pozostaw wymazówkę w probówce przez około 1 minutę.

Krok 3: Delikatnie dociskając końcówkę wymazówki do ścianki probówki, wyciskaj z niej jak najwięcej materiału. Wyjmij wymazówkę z probówki ściskając jej koniec ściankami probówki.

Krok 4: Umieść na szczycie probówki końcówkę pipetującą.

Krok 5: Wyjmij kasetę z saszetki i umieść ją na płaskiej i czystej powierzchni. Dodaj do studzienki kasety testowej (S) 3 krople próbki. Włącz minutnik. Odczyt wyników powinien nastąpić w ciągu 5 minut.

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA

 • - 20 testów kasetowych
 • - 20 sterylnych wymazówek
 • - 20 probówek
 • - 20 końcówek pipetujących
 • - 1 bufor 1
 • - 1 bufor 2
 • - statyw
 • - instrukcja użycia w języku polskim

Wyrób medyczny do diagnostyki in vitro  do użytku profesjonalnego (według definicji ustawy o wyrobach medycznych z 20.05.2010 r.) Testy nie są przeznaczone dla użytkowników w domu.

Zakupu mogą dokonać:

Szpitale, przychodnie, laboratoria, kliniki, zakłady i punkty opieki zdrowotnej, lekarzy, laborantów, diagnostów, farmaceutów, pielęgniarki/pielęgniarzy, weterynarzy, a także przez inne podmioty prowadzące działalność gospodarczą (na tzw. NIP), pod warunkiem wykonywania tych testów przez profesjonalistów. 

Tylko do diagnostyki in vitro do użytku profesjonalnego.

Ważność testów: 09.2025 r.

11118

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: