• Nowy

Szybki test CRP (10 szt) do półilościowego oznaczania stężenia białka C-reaktywnego

11119

Szybki test CRP do półilościowego oznaczania stężenia białka C-reaktywnego

89,00 zł
Brutto

Szybki test CRP do półilościowego oznaczania stężenia białka C-reaktywnego - 10 szt.

Opis badania:

 • CRP, nazywane też białkiem C- reaktywnym zaliczane jest do tzw. białek ostrej fazy. Jest to grupa aminokwasów, których stężenie zmienia się wraz z pojawieniem się w organizmie infekcji lub stanu zapalnego. CRP "produkowane" jest przez wątrobę oraz komórki tłuszczowe, skąd przedostaje się do krwi. Podwyższone stężenie CRP we krwi występuje w zakażeniach bakteryjnych, stanach zapalnych związanych z chorobami autoimmunologicznymi i zapalnymi, urazach, zawale serca i chorobach nowotworowych. Zwiększonego poziomu białka CRP nie obserwuje się w zakażeniach wirusowych.
 • Stężenie CRP we krwi zdrowego człowieka zwykle nie przekracza 5 mg/l (najczęściej 0,1 - 3,0 mg/l), ale w ciągu 24–48 godzin może zwiększyć się nawet 1000-krotnie. Uznaje się, że stężenie powyżej 10 mg/l mocno przemawia za obecnością stanu zapalnego o różnej etiologii. U osób z chorobami nowotworowymi stężenie CRP może osiągać wartości trójcyfrowe, ale największe wartości obserwuje się w zakażeniach bakteriami Gram-ujemnymi, po dużych urazach lub operacjach (ponad 500 mg/l).
 • Oznaczenie stężenia CRP wykorzystuje się głównie w diagnostyce stanu zapalnego oraz do monitorowania przebiegu leczenia. 

Specyfikacja pomiaru:

 • CRP Test jest testem immunochromatograficznym, wykorzystującym dwa swoiste przeciwciała skierowane przeciwko ludzkiemu CRP. Tworzenie się prążków testowych zależnych od stężenia umożliwia szybkie półilościowe oznaczenie CRP w próbkach krwi.
 • Test jest stosowany z próbkami rozcieńczonymi roztworem buforu. Po naniesieniu na test, próbka przemieszcza się wzdłuż paska testowego. Jeśli badana próbka zawiera CRP, wiąże się z pierwszym przeciwciałem anty- CRP, sprzężonym z zabarwionym na czerwono złotem koloidalnym. Kompleks przeciwciało CRP - złoto, wraz z próbką, dyfunduje wzdłuż membrany, która jest wstępnie opłaszczona na linii testowej drugim przeciwciałem anty - CRP. Kompleks przeciwciało CRP - złoto jest unieruchomione przez przeciwciała opłaszczone w strefie testowej, co prowadzi do powstawania czerwonego prążka.
 • Natężenie zabarwienia linii testowej zależy od stężenia CRP w próbce. Prążek testowy (T) o zabarwieniu słabszym niż prążek referencyjny (R) oznacza, że poziom CRP w próbce wynosi 10-30 mg/l. Prążek testowy (T) o zabarwieniu takim samym lub zbliżonym do prążka referencyjnego (R) oznacza, że poziom CRP w próbce wynosi około 30 mg/l. Prążek testowy (T) silniejszy niż prążek referencyjny (R) oznacza, że poziom CRP w próbce wynosi powyżej 30 mg/l. Barwny prążek w strefie kontrolnej służy jako kontrola wykonania, jego obecność świadczy o dodaniu właściwej objętości próbki i prawidłowym nawilżeniu membrany. 


  Wyrób medyczny do diagnostyki in vitro  do użytku profesjonalnego (według definicji ustawy o wyrobach medycznych z 20.05.2010 r.) Testy nie są przeznaczone dla użytkowników w domu.

  Zakupu mogą dokonać:

  Szpitale, przychodnie, laboratoria, kliniki, zakłady i punkty opieki zdrowotnej, lekarzy, laborantów, diagnostów, farmaceutów, pielęgniarki/pielęgniarzy, weterynarzy, a także przez inne podmioty prowadzące działalność gospodarczą (na tzw. NIP), pod warunkiem wykonywania tych testów przez profesjonalistów.

11119

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: