Pistolet masujący - czy zrewolucjonizuje podejście do masażu?

Comment: 0 Hit: 592

Tradycyjnie przyjęło się, że na masaż trzeba udać się do fizjoterapeuty lub masażysty. Jednak czy kiedykolwiek podejrzewałeś, że będziesz w stanie wykonać sobie masaż samemu w domu? Okazuje się, że jest to możliwe, dzięki nowince technologicznej, jaką jest pistolet do masażu! Pozwoli on zadbać o regenerację mięśni sportowców oraz złagodzi problem spiętych mięśni u każdego, kto się z nim zmaga. Kto uzyska najwięcej benefitów z takiego masażera i w jaki sposób się z niego korzysta?

Co to jest pistolet do masażu?

Bezprzewodowy masażer do ciała, który kształtem przypomina klasyczny pistolet, to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na wykonanie masażu ciała w domowym zaciszu. Używając odpowiedniej głowicy można złagodzić sztywność tkanek i bóle mięśniowe, zwiększyć ciśnienie krwi, zmniejszyć stan zapalny oraz przyspieszyć regenerację mięśni, co jest szczególnie istotne dla sportowców zawodowych i amatorów.

Ten specyficzny masażer, nazywany również massage gun, może być stosowany przy różnych dolegliwościach. Zapewni ulgę bolącym mięśniom:

- kończyn,

- barków,

- karku,

- klatki piersiowej

- i innym

po treningu siłowym czy biegowym, a także poprawi mobilność i zakres ruchu przed treningiem. Sprawdzi się również w ramach profilaktyki bólów kręgosłupa i zaburzeniach napięcia mięśniowego. Jedyną rzeczą, o której trzeba pamiętać, to dobór odpowiedniej końcówki z zestawu. Przykładowo masaż ciała pistoletem Hypermed jest możliwy przy użyciu aż 6 końcówek o różnym przeznaczeniu.

Pistolet do masażu – dla kogo?

Wibracyjny pistolet do masażu wydaje się być oczywistym rozwiązaniem dla osób aktywnych fizycznie. Regeneracja organizmu po treningu to podstawa, jeśli chce się progresować w swojej dziedzinie. Regularny masaż u specjalisty wiąże się z dużymi kosztami, które można zredukować dbając o siebie samemu w domu właśnie przy użyciu mobilnego masażera.

Warto mieć również na uwadze, że nie tylko sportowcy zmagają się ze spiętymi mięśniami. Problem odczuwają także osoby posiadające pracę siedzącą lub spędzające długie godziny przed ekranem komputera lub smartfonu. Bezdyskusyjnie one również  powinny zastanowić się nad inwestycją w pistolet masażer.

Jak korzystać z pistoletu do masażu?

Jeśli już podjąłeś decyzję, że chcesz spróbować zadbać o swoje ciało przy pomocy specjalnego pistoletu, nie pozostaje nic innego jak dowiedzieć się, jak z niego korzystać.

Osoby, które chcą massage gun stosować do poprawienia swoich wyników sportowych, powinny przede wszystkim pamiętać, aby nie stosować go zaraz po skończonej jednostce treningowej. Mogłoby to skutkować nadmiernym bólem lub wystąpieniem stanu zapalnego. Producenci zalecają używać pistolet do rozbijania mięśni, albo następnego dnia po treningu, albo bezpośrednio przed aktywnością, jeśli celem jest zwiększenie zakresu ruchu i poprawa mobilności. Natomiast osoby pragnące złagodzić obolałe mięśnie, bez korelacji ze sportem, mogą korzystać ze sprzętu bez dodatkowych ograniczeń.

Używanie pistoletu masażera jest bardzo proste. Najpierw należy wybrać końcówkę przypisaną do danej partii ciała, włączyć masażer i wykonywać zabieg przesuwając głowicą pistoletu wzdłuż mięśnia. Ruch powinien być prowadzony powoli, więcej czasu można poświęcić na bardziej spięte partie mięśniowe.

Comments

Leave your comment