Długopis 3D – dlaczego warto go mieć?

Comment: 0 Hit: 826

Na rynku pojawia się coraz więcej bardzo interesujących produktów, które potrafią stymulować rozwój. Jednym z ciekawszych, zasługujących na uwagę jest długopis 3D. Jego działanie jest bardzo zbliżone do funkcjonowania drukarki trójwymiarowej, jednak w przypadku pena, to człowiek w pełni steruje jego funkcjami. Dlaczego długopis 3D jest rewelacyjnym pomysłem na prezent dla majsterkowiczów, zapalonych plastyków i przede wszystkim dzieci?

Długopis 3D vs drukarka 3D

W drukarce 3D to oprogramowanie odpowiada za to, żeby filament  (nitki filamentów) połączył się w pożądany kształt. W przypadku długopisu to człowiek w pełni kontroluje przebieg, ma całkowity wpływ na wygląd powstałego dzieła, co znacznie zwiększa jego użyteczność. Ręczna drukarka, za jaką można uznać długopis 3D, może służyć do naprawy różnych elementów, ponieważ wypełnić można dokładnie tę powierzchnię, która tego potrzebuje, a nie konkretny, proponowany przez oprogramowanie drukarki kształt.

W jaki sposób działa długopis 3D?

Druk 3D przy pomocy termoplastików i zdolnej do ich rozgrzewania głowicy potrafi stworzyć prawdziwe dzieło sztuki. Urządzenie działa na wkłady PLA i ABS, które nagrzewa nawet do 200 stopni, po to, by stały się idealnie plastyczne.  3D pen to urządzenie, które z każdego użytkownika może stworzyć prawdziwego artystę. Dlatego właśnie jest przede wszystkim kierowane do dzieci.

Pen 3D – idealny dla dzieci

Długopis 3D dla dziewczynki dostępny w kolorze różowym zachwyci każdą młodą damę, dzięki czemu staje się idealnym pomysłem na prezent z okazji urodzin, imienin, dnia dziecka, świąt, czy po prostu odwiedzin ulubionej cioci. To urządzenia potrafi rozbudzić kreatywność, dzięki niemu dziecięca wyobraźnia nie będzie mieć granic. W  sklepie Hypermed w zestawie z długopisem znajdziemy:

  • 100 metrów wkładów, które pomogą urzeczywistnić wiele dziecięcych wizji

  • zasilacz niezbędny do prawidłowej pracy  urządzenia

  • instrukcja obsługi

Po podłączeniu urządzenia i załadowaniu dołączonych do niego wkładów długopis 3D jest gotowy do działania.

Mistrz codziennych napraw

W rękach plastyka pen pomoże stworzyć ciekawe trójwymiarowe dzieła sztuki. Hobbyści różnorodnych dziedzin także wykorzystują sposób działania długopisu 3D. Dzięki możliwości połączenia ze sobą dwóch elementów długopis 3D  pozwala naprawić różne sprzęty, czy załatać pojawiające się w plastiku dziury, dzięki czemu przedmioty, które zostały przypadkowo upuszczone, czy zniszczone dostają nowe życie. W codziennym życiu takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne i ekonomiczne.

Wkłady, które można później dodatkowo dokupić, dostępne są w bardzo wielu kolorach. W ten sposób można nie tylko się bawić, ale także uczyć, może to być ciekawy sposób na przedstawienie dziecku wielu przestrzennych figur, wytłumaczenie niektórych zasad matematycznych, czy fizycznych. Długopisy 3D dostępne są oczywiście także w kolorze uniwersalnym-niebieskim, który będzie odpowiedni zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Nie zwlekaj, wspieraj kreatywność swojej pociechy.

Comments

Leave your comment