Darsonval - czym charakteryzuje się urządzenie do zabiegów kosmetycznych?

Comment: 0 Hit: 554

Problemy skórne jak trądzik, przebarwienia, łupież czy zmarszczki dotyczą znacznej części społeczeństwa. Nie trzeba jednak udawać się do salonu kosmetycznego, aby poradzić sobie z takimi dolegliwościami. Dzięki urządzeniu Darsonval derma wand można walczyć z nimi w domowym zaciszu. Jak działa Darsonval i dlaczego warto się na niego zdecydować?

Na czym polega działanie Darsonval?

To urządzenie do zabiegów kosmetycznych wykorzystuje prądy charakteryzujące się wysokimi częstotliwościami i gasnącym przebiegiem fali, czyli tzw. prądy Darsonvala. Kiedy elektroda styka się ze skórą, powstają wyładowania elektryczne podgrzewające tkanki głębokie, czego rezultatem jest szereg benefitów dla skóry i włosów.

Zabieg umożliwia oczyszczenie i odmłodzenie skóry, wpływa na polepszenie mikrokrążenia, a nawet stymuluje porost włosów. Darsonval derma wand od Hypermed wytwarza również ozon, dzięki czemu posiada silne działanie bakteriobójcze.

Urządzenie Darsonval jest wyposażone w 4 końcówki zwane pelotami, które są stosowane do różnych celów:

  • „grzebień” – służy do zabiegów skóry głowy

  • „grzybek” – używa się do zamykania porów

  • „łezkę” - stosuje się w przypadku miejsc o trudnej dostępności

  • “końcówkę punktową” – do wybranych miejsc na ciele

Bardzo ważną informacją jest fakt, że darsonawalizacja jest w pełni bezpiecznym zabiegiem, który nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia skurczów mięśniowych.

Kto najbardziej skorzysta z zabiegu Darsonval?

Darsonval od Hypermed jest w stanie pomóc osobom w każdym wieku na szereg różnych dolegliwości skórnych. Do kuracji jakich problemów warto go dołączyć?

Trądzik

W związku z działaniem bakteriobójczym oraz hamującym wydzielanie sebum poleca się stosowanie darsonawalizacji przy trądziku. Zabieg ma szczególne zastosowanie w przypadku trądziku młodzieńczego ze względu na niszczenie bakterii patogennych, np. Brevibacterium acnes, S. aureus, czy Corynebacterium acnes.

Zmarszczki

Darsonval pobudza procesy regeneracyjne skóry, zapewnia prawidłowe dotlenienie skóry, powoduje jej ujędrnienie i wygładzenie. Po zabiegu skóra staje jędrna i promienna.

Łupież

Zbawienne działanie tego urządzenia jest widoczne nie tylko w przypadku skóry twarzy, ale również skóry głowy. Zabieg przy użyciu Darsonval umożliwia likwidację łupieżu oraz neutralizuje problem przetłuszczających się włosów. Co więcej, hamuje proces wypadania włosów i wzmacnia cebulki włosa.

Inne

Ponad to co zostało wyżej wymienione, prądy Darsonvala są stosowane przy usuwaniu blizn i rozstępów, likwidacji opryszczki wargowej, a nawet są używane jako dezynfekcja skóry po oczyszczaniu manualnym. W związku z łagodzącym działaniem na skórę stosuje się je również po depilacji woskiem, aby uniknąć zapalenia mieszków włosowych.

Czy istnieją przeciwskazania do skorzystania z urządzenia?

W pewnych przypadkach zastosowanie urządzenia Darsonval staje się niemożliwe. Odradza się wykonywanie zabiegu osobom z gorączką lub stanem podgorączkowym, posiadającym obrzęki lub wysypkę, np. wysypkę alergiczną, cierpiącym na choroby serca lub astmę. Do zabiegu dyskwalifikuje również fakt posiadania rozrusznika serca, metalowych implantów w ciele lub stałego aparatu na zębach.

Comments

Leave your comment